Chlorella a její účinky

Chlorella řasaChlorella je zelenou sladkovodní řasou, která ve výživě představuje mimořádný zdroj celé řady důležitých látek. Jedná se o 100% přírodní produkt, který slouží nejenom jako doplněk stravy, ale také jako nutričně bohatá superpotravina.

Chlorella se pyšní obsahem kvalitních bílkovin, esenciálních aminokyselin, účinných antioxidantů, chlorofylu, betakarotenu, také vitamínů (A, B1, B2, B3, B6, B12, C, E, K) a minerálních látek (vápník, hořčík, sodík, draslík, fosfor, železo, zinek aj.). Díky tomuto složení nabízí chlorella mnohostranné působení na celý lidský organismus. Chlorella a její účinky jsou oceňovány při řadě zdravotních problémů. Mj. posiluje imunitní systém, zvyšuje množství bílých krvinek, tlumí záněty. Ne náhodou je označována jako přírodní antibiotikum. Chlorella má příznivý vliv na trávení a činnost zažívacích orgánů. V neposlední řadě nese i detoxikační účinky.

Detoxikační a regenerační účinky chlorelly

Chlorella podporuje detoxikaci organismu. Díky svému složení stimuluje odplavování odpadních látek. Váže na sebe toxiny a podílí se na jejich vylučování ven z těla. Odvádí z těla nejrůznější toxiny, dokonce i těžké kovy. Dokáže také snížit negativní dopad chemoterapie.

Detoxikace je prospěšná každému. Odráží se v lepším fungování detoxikačních orgánů, vitalitě a nové energii do každodenních aktivit. Navíc je spojená s mnoha dalšími pozitivními účinky. Například napomáhá regulovat hladinu krevního cukru a cholesterolu nebo se částečně podílí na optimálním krevním tlaku. Funguje tak jako prevence kardiovaskulárních onemocnění, ale také mnoha dalších civilizačních chorob.

Chlorella v první fázi organismus čistí, v další stimuluje regeneraci, obnovu a růst nových buněk. Má tedy také omlazující účinky. Přináší fyzickou i psychickou sílu.

Zvyšuje také sexuální výkonnost a plodnost, harmonizuje hormonální hladinu, pomáhá v klimakteriu nebo s premenstruačním syndromem. Jsou jí připisovány i mentální účinky – zlepšuje schopnost soustředění, paměť a mozkovou činnost.

Chlorella, zažívací i další systémy lidského těla

Chlorella má příznivé účinky na celý zažívací trakt. Zlepšuje trávení a vylučování, působí proti plísním, bakteriím i jiným parazitům v zažívacím ústrojí, podporuje zdravé složení prospěšné střevní mikroflóry. Je užitečná při zácpě či střevní kolice. Zvyšuje chuť k jídlu. Pomáhá také s léčbou vředů.

Mezi pozitivní účinky chlorelly patří také její zásadotvornost. Tato řasa napomáhá optimalizovat pH vnitřního prostředí člověka. Nezřídka totiž bývá překyselené, to se pak odráží v celé škále onemocnění. Chlorella díky své zásadotvornosti pomáhá například proti kazivosti zubů, krvácení dásní nebo zápachu z úst.

K výčtu příznivých účinků chlorelly lze připsat i protizánětlivé působení. Užívání chlorelly se projeví nejenom zevnitř, ale i zvenčí. Unikátní zelená řasa totiž pomáhá také s léčbou kožních potíží.

TIP:

Zde můžete koupit chlorellu za AKČNÍ cenu v BIO kvalitě!